Куп на Македонија: Вардар елиминиран, пресврт на Работнички, 11-ка на Брегалница!

Македонија Ѓорче Петров го елиминираше Вардар во осминафиналето од Купот на Македонија. Натпреварот Македонија Ѓорче

Read More

Познатиот новинар открива: Меси ја добива „Златната топка“

Церемонијата за доделување на „Златната топка“ ќе се одржи на 30 октомври, но веќе се

Read More

Барселона го победи Шахтјор, Феенорд сигурен против Лацио

Феенорд и Барселона со победи ја отворија вечерашната програма од третото коло во Лигата на

Read More

(Видео) ПСЖ го растури Милан, Дортмунд победи во Њукалс

ПСЖ и Борусија Дортмунд забележаа победи во „групата на смртта“ во Лигата на шампионите. Победи

Read More

Карагер: Ако го казнат Евертон, Манчестер сити треба да го исфрлат во Националната лига – Север

Поранешниот капитен на Ливерпул, Џејми Карагер (45) смета дека Манчестер сити ќе биде „спуштен“ пет

Read More

Хороскопот открива: Кои мажи ќе ве чуваат како кралица, а кои љубовта ја покажуваат на друг начин?

Некои хороскопски знаци се попосветени на своите партнери, а други пак, сметаат дека нема потреба

Read More

Дознајте дали сте во врска или брак со прељубник

Ако сте во врска или во брак со некој од овие три хороскопски знаци, се

Read More

ДРАМАТИЧНА ПРОМЕНА ВО КАРИЕРАТА И ФИНАНСИИТЕ – ни доаѓа затемнувањето на месечината овој викенд, еве што носи за четири хороскопски знаци

Четирите знаци на Зодијакот особено ќе го почувствуваат влијанието на затемнувањето и ќе доживеат драматични

Read More

Се шират гласини за инфаркт на Путин: Песков го прашаа за здравствените проблеми на рускиот претседател и ДАЛИ ИМА ДВОЈНИК, еве што рече

Гласините за здравствените проблеми на рускиот претседател Владимир Путин се само нови лажни вести, бидејќи

Read More