Се шират гласини за инфаркт на Путин: Песков го прашаа за здравствените проблеми на рускиот претседател и ДАЛИ ИМА ДВОЈНИК, еве што рече

Гласините за здравствените проблеми на рускиот претседател Владимир Путин се само нови лажни вести, бидејќи

Read More

Германската полиција уапси исламист кој планирал напад на протест за поддршка на Израел

Тој е осомничен за планирање напади на произраелски демонстрации, пишува Шпигел. Порталот наведува и дека

Read More

Братот на ослободениот американски заложник вели дека таа може да се врати дома во САД на почетокот на следната недела

Братот на Натали Раанан, една од американските заложници ослободени во петокот од Хамас, вели дека

Read More

Бајден вели дека помошта за Газа веројатно ќе влезе во „следните 24 до 48 часа“

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека, според него, камиони со хуманитарна помош ќе влезат

Read More