Home » (Видео) ПСЖ го растури Милан, Дортмунд победи во Њукалс

(Видео) ПСЖ го растури Милан, Дортмунд победи во Њукалс

by Media24
273 views 2 minutes read

ПСЖ и Борусија Дортмунд забележаа победи во „групата на смртта“ во Лигата на шампионите. Победи во третата рубда запишаа Манчестер сити, Порто и Лајпциг додека немаше победник во Глазгов на дуелот Селтик-Атлетико Мадрид (2:2).

ПСЖ полесно од очекувањата го победи Милан со 3:0 и ја презеде лидерската позиција на табелата во Ф групата. „Светците“ водеа на полувреме со голот на Мбапе, а во вториот дел победата ја запечатија Коло Муани и Ли со својот деботански гол во Лигата на шампионите.

Милан се уште е без победа сезонава и она што е интересно тимот на Стефано Пиоло нема постиганот гол во елитното натпреварување на последните пет натпревари, трите оваа сезона и во двата полуфинални мечеви против Интер минатата сезона.

Борусија Дортмунд изненади на „Сент Џејмс Парк“ во Њукасил. „Милионерите“ победија со 1:0. Голот го постигна Немеча во 45.минута.

ПСЖ ја предводи групата со шест бода, по четири имаат Борусија и Њукасл, Милан досега освои два бода.